Kam pro loď nebo motor z druhé ruky ?


Tip na nákup v Rakousku.
Konec prázdnin a období do konce roku je nejvhodnější dobou k nákupu použité lodi. Většina majitelů, kteří budou kupovat na příští sezónu nové plavidlo se lodí zbavuje v předstihu, aby měli k dispozici potřebnou finanční hotovost. Proti jaru je prodejní cena starších lodí také nižší, protože převažuje nabídka nad poptávkou.

Po vstupu ČR do EU padly všechny problémové bariéry pro nákup lodi se zemí EU. Z hlediska nákladů na dopravu a stavu lodí je jednou z alternativ k nákupu použité lodi sousední Rakousko. Lodě zde prodávané mají výhodu v tom, že jim v provozu byla věnována zpravidla solidní péče a byly provozovány často na sladké vodě. Nejlépe je vybírat tam, kde je na jednom místě soustředěno větší počet lodí, které majitelé dávají prodejci protihodnotou při nákupu nové lodě.

Jedno takové středisko blízko od Slovenských hranic v Prellenkirchenu, kde je soustředěna nabídka firmy Schwartz GmbH. V nové prostorné hale najdeme zpravidla několik desítek lodí, motorů i lodních přívěsů.

Prellenkirchen leží asi 15 kilometrů jihozápadně od Bratislavy a dostanete se k němu průjezdem přes městečko Kitsee. Protože firma Schwartz má sídlo ve Vídni, nemusí být v Prellenkirchenu vždy obsluha přítomna. Návštěvu je proto vhodné předem dohodnout na telefonicky na tel. 0043-1-7289676

Firma Schwartz GmbH.

Vydáno dne 02. 09. 2004 | 17687 přečtení | Vytisknout článek
Odkazy

Státní plavební správa ?editelství vodních cest ?R Povodí Labe
Povodí Vltavy Povodí Moravy Batuv kanal
CHMU LAVDISMagazín PLAVIDLA.CZ využívá zpravodajství z databází ČTK a NERIS, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto
obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK nebo NERIS výslovně zakázáno.
Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS. Webdesign CaberNet Software. Přihlásit se.