1

Téma: čištění koženky

Nesmějte se ani neobracejte oči v sloup. Dají se něčím dostat z bílé koženky takové ty žluté fleky po těch včelích hovnech nebo co to je? Nějak toho letos přibylo, konkrétně jsou to takové žlutooranžové kuličky a jakmile to ulpí na něčem a rozmázne se to, nelze to ničím dostat dolů.

Crownline 250 CR

2

Re: čištění koženky

Ahoj,nám to jde tekutým CIFem

Bayliner 2255

3

Tak Cifem to nejde nikomu koho znám, ty žluté fleky jsou probarvené až do hloubky

Crownline 250 CR

4

co benzín,ten rozpouští spoustu organických sajrajtů

Zet

5

Cthtěl jsem napsat Fixinela  , dobře myje muší hovna na skle ,ale na koženku  ?  případně pěnový čistič interiérů na auto

6

Kdysi tady radil David na fendry solvínu. Na ně funguje skvěle. Zkusil bych opatrně jí. Z těch fendrů se prý má dobře smýt, že má v sobě něco co může jejich plast degradovat.

Coaster 600 DC Mercury PRO XS 175

7

Tak na tohle jsem taky zvědavej. Na lodi jsem to ze sedaček nikdy nedostal. Před zaschnutím se to vsákne do hloubky do nosnýho vlákna koženky a ničim už to nejde dolu. Z potahů na zahradnim gauči to dostala jen pračka.
Takže jedině sundavací a pratelné čalounění. big_smile

8

Dnes vyzkoušen benzín, ředidlo, speciální čistič na koženku z drogerie, závěrem trochu zabral jedině aceton. Ale toho se bojím tak jsem prozatím zkoušel jen na jednom místě. Je to pěkné svinstvo a vůbec nevím od čeho to je? Mám to i na vodorysce. Takové sytě oranžové kuličky. V minulosti mi myslím taky trochu pomohl odlakovč na nehty od manželky. To ještě vyzkouším.

Crownline 250 CR

9

A co na příští sezonu žlutooranžové potahy? 😂😂

10

Haha, no jako fakt bych to nějak neřešil ale jako letos toho přibylo nějak moc, dokonce jsem si tím zasral i koberec. Fakt by mě jen zajímalo co za hmyzí kurvu to dělá

Crownline 250 CR

11

Mě do auta doporučili prevenci - impregnovat sedačky. To je prý jediná obrana.

12

Ahoj Sullaco, odlakovač na nehty funguje bezvadně, osobně vyzkoušeno. Dcera mi udělala čáru propiskou na sedačku, nic nefungovalo, acetonu jsem se bál, vyzkoušel jsem odlakovač a nejen propiska byla pryč, fungovalo to i na všechny možné tečky a šmouhy na sedadlech, ale jestli byly oranžové to už si nepamatuji. Hlavně to nic s tou koženkou neudělalo. Poté jsem to přejel nějakým přípravkem na koženku. Tak ať se podaří.

Bayliner 602 Capri

13

Zdendo, naimpregnováno jest smile a nic sad
Mirziku, jj vyzkouším..

Crownline 250 CR

14

Mám taky velké žluté fleky na kožence, z letošního Chorvatska z trusu racků. Vyzkoušel jsem kdeco i přípravky od Star Brite, vše bez úspěchu. Odlakovač vyzkouším.

Starcraft 2350 Cuddy