1

Téma: Sjezdy na Středním Polabí

Tak jsem se byl podívat na sjezdy kolem Brandýsa nad Labem. Líbí se mi to v Toušni, nad Brandýským jezem a komorou.
Mám laminátovou motorovou loď  5,2 m a potřebuji poradit. Sjezd je docela dobrý, když je dost vody ale chybí tam malý můstek pro nasednutí.
Může mi někdo poradit jak to děláte ? Je tam sice  povoleno kotvení, ale břeh neumožňuje nasednutí k vzhledem k mělčině u břehu.
Příští rok by se mělo v Brandýse budovat nové kotviště (dlouho to slibují), to ale neřeší problém nasednutí na loď po sjezdu.
Dalo by se to nějak řešit, aby se na takových místech (u sjezdů) postavili malé veřejné nástupní můstky ? Vždyť to není velká investice. S kým by se to dalo řešit ?
Díky za radu.

QUICKSILVER 520 kabin+MERCURY 80

2

Re: Sjezdy na Středním Polabí

zuješ se nebo si vemeš pantofle , vytáhneš nohavice nebo maš trencle a dojdeš si k žebříčku vodou wink

LAMBERTI CRAFT  YAMA 18.5 OPEN + SUZUKI DF 90 A cool 
EX ; KILKRUISER 710 + RENAULT MARINE 40 DTN neutral
EX ; QUICKSILVER COMMANDER 500 + MERCURY OPTIMAX 75 neutral

3

Na mam na vleku tesne pod urovni rolen podlahu (někdo miva jenom dlouhy prkno), kterou pouzivam jako molo, to ale jde jenom když mam druhyho ridice nebo tam auto nechavam stat.

** Romana R430 / Minimost 8ft **

www.seaflea.eu

4

Pokud je u nějakého sjezdu lávka, nebo molo, tak je to spíše výjimka. Všude se to řeší kraťasama a pantoflema. Přeci nejsi z cukru!

5

Já si přitáhnu loď přídí ke sjezdu a všichni se nalodíme suchou nohou i bez mola.

6

ja si klidně namočim nohy a a vždy to přežiju lol

LAMBERTI CRAFT  YAMA 18.5 OPEN + SUZUKI DF 90 A cool 
EX ; KILKRUISER 710 + RENAULT MARINE 40 DTN neutral
EX ; QUICKSILVER COMMANDER 500 + MERCURY OPTIMAX 75 neutral

7

Jasně já s tím nemám problém, rodinu to musím naučit.

8

Ještě  mám dotaz na Zdendu. V Lysé n. Labem je sjezd u mostu ?

9

jj, asi 200 m po proudu. Sjezd je zapsanej tady v itineráři.