FÓRUM PLAVIDEL - diskuse o lodích, plavidlech, příslušenství a plavbě.

Chcete li přispívat do fóra, musíte se nejprve zaregistrovat.

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Vítejte v novém fóru plavidel. Pro základní informace si přečtěte tento příspěvek.

#201 16-04-2018 07:41:31

Lubor
Super uživatel
Místo: Praha

Re: 2T lodní motor nestartuje

viky_cz napsal(a):

Není to tak, ze tahanim za to tahlo predstihu se zaroven otvira karburator?....

Myslím že ne, na přepákování k táhlu předstihu je pružinový člen

viky_cz napsal(a):

...Protoze at o tom premejslim jak chci, tak mi vychazi jedna jedina věc - chova se to jako by vůbec nefungoval volnobeznej systém a jinak tomu nic nebylo. Mozna prisavani falesnyho vzduchu za karbem nebo něco podobne pitomyho...

Taky to tak vidím, ale ten motor je samé táhlo a nemá smysl cokoli seřizovat, dokud nebudou zkontrolována základní nastavení podle manuálu. Tohle se odhadem seřídit nedá. Možná laborovat s nastavením volnoběžné trysky, ale nechce se mi věřit, že by jen poloha trysky měla tak zásadní vliv.

viky_cz napsal(a):

...Loni se mi nejak ucpal karburator u Parsuna a chovalo se to prakticky stejne. Docasne jsem to zprovoznil dotazenim dorazu klapky na vetsi zakladni otevreni a ono se to po case samo zase srovnalo, tak jsem ten doraz zase zpatky stahl. Ale to byl 4-takt s celkem normalnim difuzorovym karburátorem a klapkou, u soupatkovyho nevim co bych kde ladil..

Podle obrázku je i tento karburátor s klapkou.

Coaster 600 DC, Honda 100

#202 21-04-2018 18:29:14

gepr
Uživatel

Zdravím všechny, po asi týdenní odmlce....
(přes všelijaké starosti, co přináší jaro jsem na motor neměl vůbec čas)

stihl jsem akorát minulý týden objednat servisní manuál a až dnes po ránu,
jsem se opět trochu koukl na ten motor...

Soustředil jsem se více na ten volnoběh... vrátil jsem táhlo předstihu na původní hodnotu,
o kousek dál posunul táhlo klapky sání po několika pokusech se mi podařilo docílit polohy,
že nastartování jde provést bez změn předstihu, musí být mírně otevřená klapka sání,
jsou v ní sice dva otvory, ale ty nestačí.

Takže stav je teď takový, že už konečně dokážu se sytičem nastartovat tak, jak je to popsané v návodu.. před tím to nebylo možné...

otočím knoflíkem sytiče doprava, až na doraz, vytáhnu knoflík, zasunu knoflík. Chytne to na první trh,
při otáčení knoflíkem doleva (ubírání sytiče) to pochcípává, ale následným vytažením knoflíku se opět
směs obohatí a motor nechcípne... dalo by se říct, že to konečně startuje tak jak má.... ale!

Přišel jsem na další věc... opět nejde spodní válec, no jo ale jenom na volnoběh, jak přidám plyn tak se druhý válec rozeběhne.

Další skutečností je, že ta svíčka ve spodním válci je pořád hodně čistá (pořád téměř jako nová),
oproti té z válce horního(ta už je černá) 

Co myslíte teď?

Pěkný slunečný víkend a doufám, že už někde plujete.
Já zatím jezdím kolem řeky na kole, ale taky dobrý :-)

#203 21-04-2018 18:51:01

Olin
Stálý člen
Místo: Lovosicko

A co vyskoušet motor na vodě v tahu a pořádně zahřátej? Třeba si něco sedne a pojede to jak má. Mě po zimě ráno v bazénu taky chvilku jeden válec trochu škytal a trvalo chvilku než se chyt. Pak už celej den motor šlapal jak hodinky.
Jinak dnes jsme s dětma byli na Labi celej den a super! S pětikoňákem jsme vyjely ¾ 13l nádrže, což se mi povede málo kdy.
http://img29.rajce.idnes.cz/d2903/15/15095/15095308_0c83d7a8b162aab3e426c42f871f78e6/images/IMG_20180421_145641.jpg?ver=0
http://img29.rajce.idnes.cz/d2903/15/15095/15095308_0c83d7a8b162aab3e426c42f871f78e6/images/IMG_20180421_192710.jpg?ver=0

Editoval Olin (21-04-2018 20:45:02)

#204 Dnes 08:02:15

gepr
Uživatel

To je pravda :-)... přes týden motor namontuji na loď, dodělám dálkové ovládání a pojedu to asi prubnout... ještě budu muset sehnat nějaký vesla. :-)

Zápatí