1

Téma: Echolot LOWRANCE X-4

dobry den,
zakoupil jsem Echolot LOWRANCE X-4

nemuzu nikde najit kam nejlepe na clun pripevnit to cidlo.
jedna se me hlavne o hloubku na pridi abych si lod nejak neprorazil nebo tak.

vim asi blba otazka ale presto dekuji za kazdou radu

2

Re: Echolot LOWRANCE X-4

Ahoj

No ono se vetsinou pokud mas klasickej motorak cidlo umistuje na zadni stenu lodi, takze mas prakticky cidlo tesne pred nohou. Bohuzel toto ti jiz vetsinou nepomuze k pripadne kolizi se dnem. Ale pokud ti zacne klesat hloubka pod lodi, tak vis, ze jiz musis opatrne.

Princess 412 Fly -- Volvo Penta 2 x 235HP (Diesel) --  " ENDLESS "

3

Já mám také na zádi, myslím, že většina echootů ukazuje terén dna i před tebou.

Searay 240sse Orlík Loužek

4

Na příď je to nesmysl. Asi bys to při kotvení u břehu urazil.

Searay 240sse Orlík Loužek

5

No ukazuje terén i před lodí ale tento rozsah se s ubývající hloubkou zmenšuje a je to jaké závislé na možnosti nastavení rozsahu (šířky kuželu) alespoň to takto mám u mého garmina.

DRAGO Fiesta 660, Mercruiser 6 inline - 4,1 "cat" - 106 519

6

dekuji vsem za rady

cidlo ulozim pred nohu diky

7

Dává se vedle nohy na zadní stěnu lodi a musí vyčnívat od dna aspoň 1cm.Jak psal Anachy měří to kužel,tak i před lodí.

GRENZBOOT 075-10,   Sport 100,2xCrescent 45 Drive

8

Nevíte někdo o nějakém dobrém tipu na dopředný sonar? Klasická sonda vzadu opravdu někdy není dobrá, hlavně na moři když se na 5-ti metrech zvedne dno o tři metry :-( a na potopená skaliska taky "nevidí"

Drago29, Mercruiser 350MAG

9

http://www.normark.cz/katalog/HUMMINBIR … x-3D-Combo
http://www.normark.cz/katalog/HUMMINBIR … i-SI-Combo

10

Anarchy díky, ale tohle je až moc luxus. Já mam nyní garmina GPSMAP 720 který tohle všchno má, jen "nevidí" před loď. Stačilo by mi něco třeba i monochr. pro info co je před lodí.

11

Tak to ti asi nezbude nic jiného než pořídit něco co má čidlo které může být zabudované v lodi a "vidí" přes trup a namontovat jej někam na příď. smile U každého který má čidlo vzadu se s ubývající hloubkou snižuje dohled před loď.

12

No to právě scháním...ani mi nevadí zabudování do přídě protože to nacpu někde vedla příďového motoru, tam se krásně dostanu. Nepotřebuju nic luxusního, stačí mono reliéf dna s hloubkou před lodí. A stačil by i do poměrně mělké vody třeba 10 m - 0m, víc není potřeba, jde o přistávání u břehu. Teda co nejlblíže u břehu když tam nechceš jen nacouvávat :-)

13

Anachy : Ještě jednou jsem koukal ny dy echoloty co jsi psal výše, ale to asi nejsou dopředné, pouze ukazují dno pod lodí. Dospěl jsem k tomu, že budu muset zainvestovat více než jsem původně myslel, ale zatím jsem nenarazil na "ten pravý"  Proto znovu dotaz, nemáte někdo dopředný echolot který ukazuje alespoň 30-50 m před loď tvar dna, resp. překážky, útesy atd????

14

Draku a co ta myslenka o ktere jsme se bavili. Cidlo co je prilepene shora na laminatu dat dopredu lode?

Princess 412 Fly -- Volvo Penta 2 x 235HP (Diesel) --  " ENDLESS "

15

Tome, když jsem se podíval na vyzařovací diagram, nešlo by to. úhel pod kterým by se muselo namontovat čidlo by byl skoro kolmý k hladině. Začíná mne lákat toto:
http://www.ebay.de/itm/INTERPHASE-COLOR … 35c2d62835
Jen bych rád od někoho praktické zkušenosti...případně s něčím podobným.

16

nebo:

http://www.ebay.de/itm/ECHOPILOT-FORWAR … 35bc394669

17

No myslím, že to ani není ani tak o samotném přístroji jako hlavně o čidle které se zvolí. Samozřejmě to čidlo musí zařízení podporovat.

18

Taky pořebuju sonar do velký lodě,ale stačí úplně obyčejný.Buď ten LOWRANCE X-4 nebo Humminbird Piranha Max 170.Máte někdo zkušenost?
Ten Humminbird Piranha ale vyšší číslo mam v jedné lodi a spokojenost.

GRENZBOOT 075-10,   Sport 100,2xCrescent 45 Drive

19

Používáte někdo dopředný sonar nebo echolot? Jaké s ním máte zkušenosti ???

20 Naposledy upravil: zdenek2013 (28-05-2018 11:14:54)

dragon333399: ahoj,jak jsi to prosím tě nakonec vyřešil s tím dopředným sonarem?

objednal jsem na předek toto
http://www.lodniobchod.cz/lode-cluny/lo … immer.html , také potřebuji vidět co je před lodí,informace ze sondy na zádi jsou v mělké vodě už téměř zbytečné,pokusím se sondu nastavit tak,aby díky jejím 120stupňům ukázala stále ještě nezkreslenou hloubku a zároveň aby mohla zachytit i kousek před lodí,instalovat ji budu do suha přídě,snad přes laminát i kýl něco ukáže,kamarádovi tak funguje už řadu let,vlepil ji na dno přídě do sikaflexu a sonda s tím nemá problém...

mě to přes laminát nefungovalo vůbec,musel jsem prodloužit kabel a  projít přes díru v laminátu ven z lodě otvorem pro elektrické příslušenství v předním čelenu ,tedy žádné vrtání pod čárou ponoru,sonda je na držáku ve vodě před lodí,vypadá to blbě,ale funguje to,ukazuje přesně a na odstavné dalbě pod jednou komorou mi moc pomohla s hledáním plavební dráhy,kdy pod zádí bylo 0,5m a pod přídí už 1,5m...