FÓRUM PLAVIDEL - diskuse o lodích, plavidlech, příslušenství a plavbě.

Chcete li přispívat do fóra, musíte se nejprve zaregistrovat.

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Vítejte v novém fóru plavidel. Pro základní informace si přečtěte tento příspěvek.

#1 17-06-2017 13:38:02

jehne
Uživatel

Kotviště v Praze a okolí

Dobry den, rad bych si chtel poridit lod, jelikoz jsem se do toho konicku zamiloval.
Nyni se nachazim v takove fazi, ze lod uz mam vybranou a nyni se snazim sehnat v Praze a okoli kotviste za rozumne penize. Bohuzel uz mam takovy pocit, ze je to nadlidsky az nemozny ukol, pokud nemate v tomto odvetvi zname a kamarady. Vsechna kotviste a kluby v Praze a okoli za rozumne penize, jak jsem po dlouhem patrani zjistil, jsou plna.
Bohudik nepatrim do cilove skupiny lidi, pro ktere neni problem zaplatit vysoke castky za kotveni. Nerad bych se vzdal sveho nove objeveneho konicku, ktery jsem tak si oblibil.
Proto se obracim na vas jako naprosty zacatecnik o radou, popr. pomoc s nalezenim kotviste v Praze a okoli.
Budu velice rad za kazdou radu a pomoc.
Dekuji, Jakub

#2 18-06-2017 14:23:02

jirkas
Stálý člen

Re: Kotviště v Praze a okolí

Já osobně si vozím loď vždy s sebou, odpadají mi obvyklé starosti s vykrádáním, změnou počasí, vlhkost a plísní, tankováním, čištěním a tak všelijak podobně. Zase jsem musel investovat do větší garáže a extra auta na tahání. No nedovolil jsem si nikdy ani pomyslet nic nevhodného o lidech, kteří musí mít loď v maríně a ještě za to musí platit. Chápu to tak, že kdo si na jaře spustí loď na vodu a na podzim vytáhne, nemusí mít zase starosti jako mám já. Každá mince má dvě strany. Ovšem není tak zle: Ač se to zdá spoustě lidí divné, máme jakous/takous svobodu volby, bohudíky za ty dary.

#3 18-06-2017 17:55:29

jehne
Uživatel

To máte určite pravdu, bohužel rozměry lodi, kterou jsem si vybral jsou 8,3m délky a 3m šířky, takže pravidelné převáženi nepřipadá v úvahu.

#4 18-06-2017 22:39:31

jirkas
Stálý člen

V tom případě nutno podotknouti, že sice k vlastnictví slona není nutno přímo majitelem cirkusu býti, stačí ovšem dostatek krmiva míti. Přeji hodně štěstí při hledání vhodného kotviště.

#5 19-06-2017 11:43:55

Milan1570
Uživatel
Místo: Chrudim(Slapy-101,5 km)
Web

V Praze asi těžko, ale zkus třeba Slapy. Máš lepší možnost koupání.....

SEALINE 218 Family  4,3 Volvo

#6 19-06-2017 12:13:35

my65hp
Stálý člen

jehne  vzhledem k tomu  že ročně přibývá podle SPS cca 30% malých plavidel , tak Praha ,Slapy , Orlík jsou trvale obsazeny uč cca 10 let  a spíš budeš muset počkat v pořadníku . nebo druhá cesta , vyřídit si vlastní molo , ale to se připrav na cca  3/4 roční proceduru ,, PVL , Životní prostředí , SPS ,PVLnájem plochy,a znovu  SPS ,,  v tomto pořadí to podstupuji teď já

PS v Praze  kotvení pod 20 tis  za rok neseženeš a připrav se na to že okolo lodí je  všechno daleko dražší než třeba u aut .

Editoval my65hp (19-06-2017 12:15:32)

Zápatí