FÓRUM PLAVIDEL - diskuse o lodích, plavidlech, příslušenství a plavbě.

Chcete li přispívat do fóra, musíte se nejprve zaregistrovat.

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Vítejte v novém fóru plavidel. Pro základní informace si přečtěte tento příspěvek.

#301 07-06-2017 14:33:31

saturnin
Uživatel

Re: Nově platná novela zákona o vnitrozemské plavbě

viky_cz napsal(a):

Na prehrade siroky 300m se smi jezdit v kluzu minimalne 100m od brehu nebo plavecky zony (jestli se tedy nepletu). Na prostor pro koupani teda zbyva min nez 100m, coz opravdu není moc, ale co s tim jiného? Když se udela vetsi, zase se tam "nevejdou" lode v kluzu, takze to vyjde cca nastejno jako omezit rychlost.

S nutnosti vychovy naprosto souhlasim. Prachy na nejaky akce typu "BESIP" by se najit mohly, třeba uz jenom nejaky plakaty nebo cedule u plazi, upozorňující na to, ze tam a tam je plavebni draha a do ty se neleze.

Ostatne o existenci plavebni drahy často nemaji sajn ani rybari. A ty by to vzdelani mit měli urcite.

.

Státní plavební správa s Ministerstvem dopravy připravila ve spolupráci s Českou televizí informační kampaň o pravidlech plavebního provozu a zásadách chování jednotlivých účastníků plavebního provozu. Vysílat se má od posledního týdne v červnu a pak v průběhu července a do poloviny srpna. Jedná se o šest krátkých pořadů, které budou vysílány na ČT1, ČT2 a ČT Sport.
S novou ředitelkou se zřejmě SPS snaží i o tu osvětu.

Jo, a to omezení rychlosti je na přehradách 50 metrů od břehu nebo od vyznačeného prostoru pro koupání (který může být podle situace třeba v šířce 100 či 200 m od břehu), viz § 7 vyhlášky č. 67 o pravidlech plavebního provozu.

#302 07-06-2017 17:38:52

Lubor
Super uživatel
Místo: Praha

tak to je hezky pocin. Snad to bude udelany dobre.

#303 07-06-2017 22:04:24

david
Inventář fóra

Hezkej počin to je, ale pro českej pípl prd pro platnej. Viz cyklostezky, sjezdovky a v první řadě silnice

#304 08-06-2017 07:03:11

Bootcentrum
Super uživatel

saturnin napsal(a):

viky_cz napsal(a):

Na prehrade siroky 300m se smi jezdit v kluzu minimalne 100m od brehu nebo plavecky zony (jestli se tedy nepletu). Na prostor pro koupani teda zbyva min nez 100m, coz opravdu není moc, ale co s tim jiného? Když se udela vetsi, zase se tam "nevejdou" lode v kluzu, takze to vyjde cca nastejno jako omezit rychlost.

S nutnosti vychovy naprosto souhlasim. Prachy na nejaky akce typu "BESIP" by se najit mohly, třeba uz jenom nejaky plakaty nebo cedule u plazi, upozorňující na to, ze tam a tam je plavebni draha a do ty se neleze.

Ostatne o existenci plavebni drahy často nemaji sajn ani rybari. A ty by to vzdelani mit měli urcite.

.

Státní plavební správa s Ministerstvem dopravy připravila ve spolupráci s Českou televizí informační kampaň o pravidlech plavebního provozu a zásadách chování jednotlivých účastníků plavebního provozu. Vysílat se má od posledního týdne v červnu a pak v průběhu července a do poloviny srpna. Jedná se o šest krátkých pořadů, které budou vysílány na ČT1, ČT2 a ČT Sport.
S novou ředitelkou se zřejmě SPS snaží i o tu osvětu.

Jo, a to omezení rychlosti je na přehradách 50 metrů od břehu nebo od vyznačeného prostoru pro koupání (který může být podle situace třeba v šířce 100 či 200 m od břehu), viz § 7 vyhlášky č. 67 o pravidlech plavebního provozu.

Ano Saturnine, jako obvykle máš pravdu.
Můžeš zde na sebe prozradit,zda jsi a nebo byl zaměstnancem SPS? To proto,aby ti věřili i všichni ostatní,že co napíšeš,tak to je.

bootcentrum

#305 08-06-2017 08:02:03

saturnin
Uživatel

Již jednou, asi před rokem, jsem na podobnou otázku odpovídal. Ano, byl jsem zaměstnancem SPS asi 15 let, celkem ve vnitrozemské plavbě jsem byl zaměstnán cca 35 let. Průkaz VMP mám od roku 1975 a aktivně jsem jej těch 35 let v zaměstnání využíval. Na vodě jsem však začínal asi ve 12 letech v Praze v jednom oddíle kanoistiky. Soukromě vlastním pouze dvě kanoe a kajak, na nichž se ještě občas projedu.

Saturnin

#306 08-06-2017 11:04:46

kotasan
Uživatel
Místo: Hradec Králové

ahoj, to jen abychom se nedohadovali:

§ 7 vyhl. 67/2015 Sb.
Nejvyšší povolené rychlosti plavby

(1)   
Na vodních cestách je povolená nejvyšší rychlost plavby
a)   
do vzdálenosti 25 m od břehu 10 km/h,
b)   
v plavebních kanálech u naložených plavidel 5 km/h a u ostatních plavidel 10 km/h.
(2)   
V úseku vodního toku Labe od Ústí nad Labem ř. km 767,32 po Hřensko ř. km 726,60, při plavbě proti proudu, při vodním stavu nižším než 275 cm na vodočtu v Ústí nad Labem, je povolená nejvyšší rychlost plavby 6 km/h pro plavidla s vlastním pohonem plující s ponorem, který odpovídá nejvyššímu povolenému ponoru plavidla dle přílohy č. 2 k této vyhlášce.
(3)   
Na vodních nádržích a ostatních rozlehlých vodních cestách do vzdálenosti 50 m od břehu nebo od vyznačených prostorů pro koupání je povolená nejvyšší rychlost plavby 10 km/h.
(4)   
Ustanovení odstavců 1 až 3 platí, není-li signálními znaky nebo právním předpisem upravujícím užívání povrchových vod k plavbě stanoveno jinak. Ustanovení odstavců 2 a 3 se nevztahuje na vymezené vodní plochy podle zákona.
(5)   
Není-li malé plavidlo s vlastním strojním pohonem vybaveno zařízením k měření rychlosti, smí plout v případech uvedených v odstavcích 1 a 3 pouze rychlostí odpovídající výtlačnému režimu plavby, kdy vztlak plavidla tvoří jen hydrostatické síly a vliv dynamických sil vyvolaných rychlostí pohybu plavidla je zanedbatelný.

SIRIUS Tohatsu 20 HP

#307 08-06-2017 11:42:11

Bootcentrum
Super uživatel

saturnin napsal(a):

Již jednou, asi před rokem, jsem na podobnou otázku odpovídal. Ano, byl jsem zaměstnancem SPS asi 15 let, celkem ve vnitrozemské plavbě jsem byl zaměstnán cca 35 let. Průkaz VMP mám od roku 1975 a aktivně jsem jej těch 35 let v zaměstnání využíval. Na vodě jsem však začínal asi ve 12 letech v Praze v jednom oddíle kanoistiky. Soukromě vlastním pouze dvě kanoe a kajak, na nichž se ještě občas projedu.

Saturnin

Děkuji.

bootcentrum

Zápatí