Přejít na obsah
Plavidla.cz

Fórum plavidel


admin

Doporučené příspěvky

Vítáme vás ve fóru plavidel. Toto plnohodnotné diskusní fórum jsme pro vás otevřeli jako náhradu za původní jednoduché fórum na serveru www.plavidla.cz, které bylo spíše návštěvní knihou než plnohodnotným diskusním fórem. Uvítáme vaše náměty a připomínky k tomuto novému fóru plavidel, které můžete vkládat právě do této rubriky.


Prohlížení fóra a čtení vašich příspěvků není nijak omezeno a není podmíněno registrací. Prohlížet může kdokoliv. Přispívat do fóra, odpovídat na příspěvky jiných, nebo zakládat nová témata mohou jen registrovaní uživatelé. Registrace vám zabere jen chvilku a máte pak přístup i k pokročilejším funkcím tohoto fóra. Registrovaní uživatelé si ke jménu mohou přiřadit grafickou značku - ATAVAR. Rozměry atavaru mohou být max. 80x80 pixelů a datová velikost max. 10 KB.


Pro oživení vašich příspěvků můžete využít speciálních značek, tzv. BBcode, díky nimž můžete do textu vkládat smajlíky :) , tučný text, podtržený text, barevný text, obrázky, apod. V případě obrázků je nutné je mít na jiném diskovém prostoru (někde na webu) a prostřednictvím BBcode značky IMG je možné je v příspěvku zobrazit. Nahrávat obrázky přímo do fóra, prozatím není možné, ale tuto možnost připravujeme. Přečtěte si návod k BBcode!


Ukázka zobrazení obrázku pomocí BBcode značky IMG:


http://www.plavidla.cz/forum/img/lodicka.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Jak začít diskutovat?



Nové téma diskuse: v současné době je fórum téměř prázdné. Pokud jste se zaregistrovali a chcete založit nové téma diskuse, na úvodní stránce fóra klikněte na název rubriky, kde chcete založit nové téma a vpravo klikněte na Založit nové téma. Nejprve zadejte nějaký výstižný název tématu a do druhého pole vepište text vašeho příspěvku. Dole pak naleznete tlačítka Odeslat a Náhled. Kliknutím na Odeslat příspěvek odešlete a uložíte do fóra. Kliknutím na náhled si můžete prohlédnout jak bude váš příspěvek vypadat. Můžete provést ještě nějaké úpravy a pak jej odešlete tlačítkem Odeslat.


Odpověď na existující příspěvek: chcete-li přidat příspěvek do již existujícího tématu v nějaké rubrice, nejprve si vyberte rubriku, pak téma, které vás zajímá a pod posledním příspěvkem klikněte na Zaslat příspěvek. Opět se vám zobrazí editační pole s tlačítky Odeslat a Náhled, jejichž funkce je popsaná výše.


Na další vychytávky jako jsou citace, editace a jiné si jistě přijdete sami :)


Ještě drobnost: výše uvedené platí jen pro registrované a přihlášené uživatele!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, mám skromný dotaz na mnohé uživatele- zdědili jsme přívěsný motor Tomos 4- manžel se pídí jak s ním zacházet, nemáte někdo starou příručku nebo alespon radu ohledně seřizování a udržby. Manžel tvrdí, že jede nějak pomalu, a že určitě něco nějak špatně naředil. Jsme z Prahy 4, může nám někdo něco doporučit. Ráda bych i příručku odkoupila nebo ofotila a zaplatila. Máme k němu malý člun pro dva- samozřejmě s plochým dnem ted nevím jméno, manžel říká, že by jsme měli letět a ne se ploužit, a ještě to každou chvíli chcípne. Děkuji Simona
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

simmarie, Jan: díky za vaše dotazy a že se účastníte diskuse. Ale bohužel jste své dotazy položili do zcela nevhodné rubriky. Rubrika Fórum o fóru plavidel slouží pro diskusi o tomto fóru jako takovém a nikoliv k řešení konkrétních problémů s vašimi plavidly. Abychom zde udrželi pořádek, musíme tyto špatně zařazené příspěvky smazat. Učiníme tak během pár dnů. Proto své dotazy vložte do správných rubrik, kde bude i mnohem vyšší šance, že vám na ně někdo odpoví.


simmarie: pro váš dotaz je ideální rubrika Lodní motory - SPALOVACí


Jan: pro váš dotaz je ideální rubrika Motorové lodě


Vaše původní příspěvky bohužel přesunout nelze. Musíte je tedy zadat znovu. Děkuji za pochopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
Dobrý den všem. Už víc jak dva roky docela pravidelně sleduji Plavidla vč.diskuse, resp. fóra. Svým rozsahem a všehochutí bylo naprosto vyhovující. Nechápu, proč provozovatel vymyslel tzv. Nové fórum. Je nepřehledné, neobsažné, zcela zbytečně tříděné, jak kdyby do něj přispívaly tisíce lidí. Doporučuji vrátit se ke staré formě. Aspoň já osobně už raději sleduji Lodě.cz.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem. Už víc jak dva roky docela pravidelně sleduji Plavidla vč.diskuse, resp. fóra. Svým rozsahem a všehochutí bylo naprosto vyhovující. Nechápu, proč provozovatel vymyslel tzv. Nové fórum. Je nepřehledné, neobsažné, zcela zbytečně tříděné, jak kdyby do něj přispívaly tisíce lidí. Doporučuji vrátit se ke staré formě. Aspoň já osobně už raději sleduji Lodě.cz.

Tak myslím, že jde o názor každého z nás. Mě osobně se nové forum zamlouvá a to sleduji pravidelně již několik let jak lodě.cz tak plavidla.cz. Co se týče třídění připadá mi to jako dobrý nápad, který je na forech tohoto typu zcela běžný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem. Už víc jak dva roky docela pravidelně sleduji Plavidla vč.diskuse, resp. fóra. Svým rozsahem a všehochutí bylo naprosto vyhovující. Nechápu, proč provozovatel vymyslel tzv. Nové fórum. Je nepřehledné, neobsažné, zcela zbytečně tříděné, jak kdyby do něj přispívaly tisíce lidí. Doporučuji vrátit se ke staré formě. Aspoň já osobně už raději sleduji Lodě.cz.

Tak myslím, že jde o názor každého z nás. Mě osobně se nové forum zamlouvá a to sleduji pravidelně již několik let jak lodě.cz tak plavidla.cz. Co se týče třídění připadá mi to jako dobrý nápad, který je na forech tohoto typu zcela běžný.

Také souhlasím nové forum je pro mne přehlednější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
Na starém fóru byl pohyb, neustále se řešili různé problémy s loděma, motory, plavbou. Nové fórum je jenom slabý odvar, čajíček, téměř nikdo nic neřeší, nepřispívá. Ač graficky hezké, tak prakticky je téměř zbytečné, jako stěrač u ponorky. Ne vše nové je přínosem. Zakladateli nového fóra: Toto není útok proti Tobě, ale jen konstatování faktu. samoliter.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti, ale jak se rika opakovany vtip neni vtipem a podle mne to same plati o prispevcich. Todle uz si tu jednou psal a jestli se ti to tu nelibi, tak si myslim, ze nejjednodusi je sem proste nechodit. Me se toto forum libi, bylo a je pro mne prinosem a myslim si, ze to byl krok spravnym smerem.

A jen tak prozajimavost, toto forum bylo spusteno v breznu tohoto roku a dodnes tedy po cca 6,5 mesici provozu je zde nejakych 450 prispevku (jestli se pletu at me admin opravi). To si myslim, ze je docela dost, na to jak podle tebe tu nikdo nic neresi a neprispiva.

Upraveno uživatelem tomas80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Ahojte všichni,


vždycky jsem byl jen pasívním čtenářem nejrůznějších diskuzí - o vodě, jachtingu. Pročetl jsem snad všechny jachtařské diskuze při hledání informací a mám tedy srovnání.

Toto je dobré fórum, které by mohlo opravdu sloužit jen k výměnám informací a pokecu. Ne jako je to jinde, kde vám moderátoři podsouvají svůj byznys a dělají si z vláken skrytou reklamní kampaň.

Fandím tomuto fóru


ahoj

Milan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
Zdravím všechny co tu jsou,jsem tu poprvé tak se omlouvam jestli se netrefím do tematu.Jsem z Písku a na vodu jezdím už par let,začal jsem s malou plachetkou,pak větší,potom malej gumak, a ted malej motorak.Lodě jsem vždy nechával na vodě,ale po špatných zkušenostech z kotvením""např.rybáři mi kuchali ryby na špici lodi,ukradené kladky a lana z plachetnice a pod,jsem se rozhodl pro malou lod ,kterou pokaždé vytahnu na vlek a odvezu domu. Jenže ,pokud vím ,jediné místo na sjíždění k vodě je tady stará cesta pod Podolský most,ten kdo to zná mi dá za pravdu , že poslední dobou to není tak jednoduché.Dříve tam byl vjezd na povolení a museli jste si to zaplatit,což nebyl problem,to bylo zrušeno a cesta je ted pomalu až k vodě zastavěna auty rybářu kteří tam chytají,a parkují tak na jediné příjezdové cestě.Nic proti nim nemam ,sam jsem rybařil ale autam k vodě jsem nikdy nejezdil, natož abych branil ostatním kteří chtějí také k vodě ,třeba se svou lodí.Tak a ted se chci jen zeptat,kde se nechá se svou lodí dostat k vodě,abych nemusel poslouchat připomínky rybářu,a dat tam v pohodě lod na vodu a posleze zas ven z vody,myslím ted jižní čechy a konkretně Vltavu.Dík za info nebo o vaše zkušenosti a radu,Zdeněk ř.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Dobrý den jsem tu taky nováček,ale Plavidla.cz sleduji několik let a člun mám již dlouho a mám ty samé zkušenosti se spouštěním člunu na Vltavě mimo jiné i v lokalitě pod Podolským mostem zajímalo by mě jestli existuje nějaký seznam těchto sjezdů na Vltavě,ale i jiných řek v čR? Podobný dotaz jsem měl na SPS Praha dostal jsem tel. na p. Bártovou, ale ta nevěděla nic a měla hrozně málo času!!! Nevzdal jsem se a na stránkách SPS Praha jsem našel "Lokality pro spouštění malých plavidel", kde pro Vltavu vhodné pro motorové čluny bylo 1místo slovy jedno VD Miřejovice l.břeh ř.km 20,15 Nelahozeves tuto informaci beru jako výsměch,protože já sám jako laik znám na Vltavě cca 10 vhodných či méně vhodných lokalit pro spouštění motorových člunů do vody,věřím,že nejsem sám.který by uvítal na toto téma vyčerpávající seznam všech sjezdů do vody v čR. Zatím se loučím AGO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak proč tedy nevytvořit nové vlákno a nazvat jej sjezdy do vody a ať se každý podílý svými zkušenostmi.

- OPRAVA vždyt je už toto vlákno vytvořené tak stačí jen přidávát vlastní zkušenosti. viz KOTVIšTě A SJEZDY

Upraveno uživatelem Anachy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

V SOBOTU 17.7. PROBěHL JIŽ 3. ROčNíK ZÁVODŮ ELEKTROMOTOROVÝCH čLUNŮ.


ABSOLUTNí UKÁZKA OD OMICRON MARINE TřEBíč PODOTÝKÁM čESKÁ RERUBLIKA A čESKé RUčIčKY VYRAZILA DECH I TěM NEJCHYRřEJšíM

CIZINCŮM , KTEří PRO JISTOTU NEPřIJELI ZÁVODIT POUZE SE OMLUVIT A MRKNOUT CO DěLÁ KONKURENCE.

ELEKTROKLUZÁK PROSVIšTěL A OBECENSTVO NA MOSTě TLESKALO .


POUZE BYLO SMUTNO PO VšECH CO CELÝ ROK SLIBOVALI A CHřESTILI ZBRANěMI JAK TO VšEM NATřOU. PROTO FANDOVé MíŇ

POVíDAT VíCE TRéNOVAT A KUTILOVé BěŽTE DO TřEBíčE NA ZKUšENOU. KDE SE PODěLI VšICHNI PRODEJCI A DILEřI ELEKTROPOHONU ?

.

BYLA TU KONTRAKčNí NABíDKA. CHCE TO JEN SLEDOVAT HLAVNí STRÁNKU PLAVIDEL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...